Els Cornelis: ‘Er zit heel veel potentieel in onze leerlingen’

Na meer dan 40 jaar in het onderwijs neemt Els Cornelis eind dit jaar afscheid van de school en begint ze aan een welverdiend pensioen. Tibe Hauttekeete van 5TC sprak met onze leerkracht geschiedenis en esthetica.

“Hoe is uw carrière begonnen bij SFI?”

“Ik ben oud-leerling van de school en begon als vervangleerkracht. Het was een speciaal gevoel om aan de andere kant van de lessenaar te kunnen staan.”

“Wat waren de mooiste momenten die u hier meemaakte?”

“De uitstappen met de leerlingen naar het Middelheimpark, dansvoorstellingen en opera’s bijwonen …  Dat waren heel fijne ervaringen waarbij ik leerlingen ook meer persoonlijk leerde kennen. Het deed mij ook veel deugd om te mogen samenwerken met de vele enthousiaste leerlingen en collega’s op onze projectdagen, zoals bijvoorbeeld op de Ensordag dit schooljaar.
Dat veel leerlingen geschiedenis of politieke wetenschappen gingen studeren en mij nadien vertelden dat  ze veel dingen hadden meegenomen uit mijn lessen, maakte mij ook altijd blij.”

“Wat gaat u het meest missen?”

“De contacten met mijn leerlingen in de dagdagelijkse lessen, maar uiteraard ook mijn lieve collega’s! Ik heb hier in de loop van mijn carrière zeer mooie vriendschappen opgebouwd.”

“Welke belangrijke lessen heeft u geleerd in uw carrière?”

“Dat je niet onmiddellijk elke leerling goed kent. Je leert  veel bij over leerlingen buiten de les, bijvoorbeeld  tijdens een gesprek na een mondeling examen of  na de les.”

“Hoe kijkt u nu naar de toekomst?”

“Mijn vak zal mij altijd blijven interesseren. Ik ga nog meer naar tentoonstellingen gaan, nog meer reizen. Ik kan nu veel meer tijd doorbrengen met mijn man, mijn kinderen en mijn kleinkindje. Ik ga nu ook vooral meer dingen doen waar ik tijdens mijn carrière te weinig tijd voor had.”

“Wat zou u nog willen meegeven aan beginnende leerkrachten?”

“Dat er heel veel potentieel in leerlingen zit, ook al denk je bij een eerste kennismaking dat bijvoorbeeld iemand lui of niet geïnteresseerd is. Je moet altijd blijven geloven in de capaciteiten van leerlingen.”

Mevrouw Cornelis was een vaste waarde op onze school. We zullen haar missen hier op SFI, maar we wensen haar nog veel geluk en mooie momenten toe.

Tibe Hauttekeete, 5TC