Teambuilding bij Ecosnooze met 3OR

De leerlingen van 3OR konden op donderdag 13 september genieten van een wel heel bijzondere teambuilding.

Reacties/quotes van de leerlingen op het einde van de dag:

Het was een alpaca-taschtische dag.

Aurélie

1/7

Het was een leerrijke dag en een leuke uitstap met de klas.

Pelin

2/7

Ik vond het leuk en deze dag gaf me een avontuurlijke boost.

Melissa

3/7

Het vuur maken was spannend omdat het snel weer kon uitgaan. Ik heb zoveel bijgeleerd.

Kiana

4/7

Het was interessant en leuk, vooral met Jack (de hond van Mieke en Jos).

Angelo

5/7

Het was een superdag! Alpaca’s zijn superdieren! Ik kom hier zeker nog eens terug!

Kimberly

6/7

Het gaf mij rust en ik vergat er alle stress.

Ammory

7/7

«
»

Teamspirit kweken tussen de … alpaca’s!

Hoe kan je elkaar beter leren kennen dan door er samen met de klas een dagje tussenuit te trekken in het Brakelse groen tussen niet-alledaagse dieren: de alpaca’s? Onze leerlingen van 3OR hebben er alvast heel leuke en leerrijke herinneringen aan overgehouden. De initiatie “vuur maken” met een tondel op een bedje van stro en dons en witchcraft soep bereiden met zelfgesneden groentjes waren een ideale ijsbreker: niets smaakt beter dan wanneer je het zelf hebt gemaakt! Jos en Mieke hebben onze leerlingen begeesterd met hun verhalen en hen respect voor de natuur bijgebracht. Zelden zo’n aandachtige jongens en meisjes gezien die vol enthousiasme met elkaar aan de slag gingen en hun schrik overwonnen toen ze oog in oog stonden met de jonge en vurige alpaca’s. Na een korte kennismaking met de veulens en de merries mochten ze als volleerde menners met deze prachtige dieren aan de hand door de natuur wandelen. Onderweg kregen ze deskundige uitleg van Mieke die hen alles leerde over de bijen en hun blauwgekleurde honing (van de schillen van de pruimen), de opvoeding van de jonge alpaca’s en hoe je ze aan de mensen leert gewennen, hoe ze hun eigen waterzuiveringsinstallatie hebben gemaakt en hoe ze de natuur leren appreciëren door ze te respecteren en door alles te gebruiken wat de natuur ons geeft. Onze leerlingen kwamen doodmoe, maar met een schat aan nieuwe ervaringen terug. Buckie, Arthur en Kamiel hebben hun harten gestolen en tot op vandaag denken ze er met weemoed aan terug: zowel aan Mieke en Jos als aan de leuke dag die we er samen hebben beleefd en hoe we elkaar daar als groep hebben gevonden.

Ann Everaert, leerkracht